maurycy.dzieciom.1

WARSZTATY DLA DZIECIAKÓW

MAURYCY.MŁODZIEŻY

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

maurycy.warsztaty

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

BAJKOWE WARSZTATY DLA DZIECI

SZKOLENIA DLA RADY PEDAGOGICZNEJ

Czepiam się. Jako entuzjasta rodzimej mowy, jestem bezwzględnym tropicielem wszelkich uchybień! Sam nie lubię dużo gadać, ale mam wyczulony słuch na to, co i jak mówią inni.

Techniki mówienia nauczono mnie w szkole teatralnej. Są proste sposoby na to, ażeby mówieniem nie męczyć ani siebie, ani innych. Na sukces składają się ćwiczenia oddechowe i dykcyjna. Można je stosować w każdym wieku. Rzecz jasna – im wcześniej, tym lepiej! Bywam na obozach dla uzdolnionych wokalnie młodych ludzi. Mam również własne „Warsztaty poprawnej polszczyzny”. Prowadzę także z pewnym powodzeniem zajęcia dla nauczycieli. Ktoś, kto mówi dużo, powinien to robić rozważnie i świadomie.

Dużo czasu poświęcam także na wyjaśnienia błędów językowych, od których aż roi się w mowie potocznej! Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo upraszczamy i niszczymy naszą gramatykę… Trudna? Trzeba koniecznie się z nią zmierzyć. Aktom językowego wandalizmu mówimy stanowcze „nie!”

Jeśli ktoś z Państwa zainteresował się tymi moimi przechwałkami, zapraszam do współpracy! Chętnie przyjadę, pomogę, przeprowadzę zajęcia – ku chwale polskiego języka.

MAM DLA WAS KSIĄŻKI