WARSZTATY POPRAWNEJ POLSZCZYZNY DLA MŁODZIEŻY

Pomysłodawcą i wykonawcą warsztatów jest Maurycy Polaski. Aktor. Muzyk. Twórca tekstów. Osoba znana, m.in. z kabaretu. Entuzjasta poprawnego mówienia po polsku.

Cele dydaktyczne:

-zaznajomienie widowni z pułapkami czyhającymi na zdających do Akademii Teatralnej. Uświadomienie młodym ludziom, że SŁOWO przydaje się nie tylko w szkole teatralnej.

-Praktyczne ćwiczenia z impostacji (emisji głosu) oraz dykcji. Ćwiczenia rozluźniające, pozwalające na swobodniejsze mówienie. Przydatne w życiu codziennym, a w przyszłości – w trakcie egzaminów ustnych.

-Zwrócenie uwagi na najpopularniejsze błędy językowe. Poruszenie kwestii ubożenia polszczyzny poprzez używanie słów – wytrychów. Mówimy coraz gorzej, coraz prościej. Rodzicom brak czasu dla dzieci. TV także nie pomaga w prawidłowym mówieniu, ponieważ dziennikarzom i zapraszanym do studia gościom często z poprawnym mówieniem po polsku jest absolutnie nie po drodze. Przy pomocy dowcipnych przykładów praktycznych, prowadzący wraz z widownią mierzą się z ogólnie spotykanymi nieprawidłowościami językowymi.